تبلیغات
دانلود خور - ولایتی: حل مسئله هسته ای سخت تر از اجرایی کردن قرارداد 598 نیست

دانلود خور

خورنده ی دانلود

ولایتی: حل مسئله هسته ای سخت تر از اجرایی کردن قرارداد 598 نیست

"علی اکبر ولایتیبه قید قرعه پشت تریبون رفت و گفت: به پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) درود می فرستم و این عید بزرگ و انسان ساز را به همه هموطنان و ایرانیان داخل و خارج از کشور و مسلمانان و آزادی خواهان جهان تبریک می گویم، آرزو می کنم بتوانیم با درک عمیق و دقیق پیام آسمانی پیامبر عزیز برای گسترش عبودیت، معنویت، اخلاقیت و اخلاق در جامعه تلاش کنیم.

وی در ادامه افزود: این عید را به همه مسلمانان جهان و ملت ایران،بانوان، ایثارگران، بسیجیان، نخبگان، دانشگاهیان و جوانان به خصوص رأی اولی ها که آینده سازان این کشور هستند،همکاران خودم در جامعه شریف پزشکی، پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، کشاورزان، کارگران و همه اصناف و بازاریان عرض تبریک دارم.
 
این نامزد یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ادامه افزود:گاهی ممکن است برداشت نادرستی از مقام ریاست جمهوری وجود داشته باشد و او را تا حد یک مدیر اجرایی اما عالی رتبه تغییر دهیم.
 
وی در ادامه تصریح کرد: این برداشت درسایه‌ای که دو اتفاق همزمان پدید آمده یک مشکلات اقتصادی حاد جامعه و دوم تصویری که دولت کنونی از خود بجای گذاشته است. روش مدیریتی و شخصیت رئیس جمهور باید به نحوی باشد که در چنین جایگاهی توان اجماع سازی داشته باشد، زیرا حوزه سیاست حوزه اغنا و تدبیر است نه سلسله مراتب و تحکیم. 
 
ولایتی در ادامه به علت حضور خود در رقابت های انتخاباتی اشاره کرد و گفت:علت اینکه بنده وارد رقابت های انتخاباتی شدم از این زاویه است که معتقدم حتی حل مشکلات اقتصادی در گروه اصلاح نگاه و اولویت هاست.

وی با بیان اینکه "اجازه می خواهم تا توضیح دهم "تصریح کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی ریشه در تحریم ها دارد، خیلی از مردم مطابق نظرسجی ها اصلی ترین اولویت را مسائل خارجی و حل تحریم ها می دانند؛ لذا باید افرادی متصدی امور شوند که تجربه این کار را داشته باشند.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:تجربه من در مصوبه 598 و اجرایی کردن آن و قرارداد 1975 است، به لطف الهی و رهبری های داهیانه امام( ره )و در حال حاضر مقام معظم رهبری،رشادت های رزمندگان، پایمردی خانواده های ایثارگران به ویژه آزادگان و زحمات حمکاران من در دستگاه دیپلماسی کشور،اجرایی شدن این قرار داد در دولتی رخ داد که اولا تمام حقوق ملت ایران حفظ شد و برای اولین بار در تاریخ 20 ساله اخیر، حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست طرف مقابل نیافتاد.


ولایتی با تأکید براینکه بنده این را نماد مقاومت مدبرانه می دانیم اظهار داشت:لذا معتقدیم همین مدل در موضوع هسته ای جواب می دهد اصرار بر حق غنی سازی و هدایت هوشمندانه به نحوی که با کشورهای دیگر قهر نباشیم، زیرا وظیفه دستگاه دیپلماسی کاهش هزینه است و نه صدور بیانیه و اعلام مواضع. این را با اطمینان به ملت عزیز می گویم که حل مسئله هسته ای سخت تر از اجرایی کردن قرارداد 598 نیست و خیالشان جمع باشد.

وی با بیان اینکه بخش دیگری از مشکلات اقتصادی نیز در ریشه در سوء تدبیرها و ناکارآمدی ها دارد گفت:این سوء تدبیرها و ناکارآمدی ها از کجا می آید؟ از اینکه خودمان را عقل کل می پنداریم، ازاینکه متخصصان را نادیده بگیریم و مدیران باتجربه را صرفا به خاطر اینکه با ما اختلاف نظر دارند خانه نشین کنیم،از اینکه با قوای دیگر درگیر باشیم و به جای چاره اندیشی برای حل مشکلات مردم و هم افزایی، انرژی های همدیگر را خنثی کنیم.

ولایتی ادامه داد: لذا اگر فردی در رأی قوه مجریه قرار گیرد که نوعی مقبولیت بین جناح های درون نظام و مدیران باتجربه و متخصصان داشته باشد قطعا مشکلات با سرعت حل می شود؛زیرا او کارامدی را می تواند افزایش دهد و این غلط است که کارآمدی را صرفا به حوزه های عمرانی تنزل دهیم؛حالا به این اضافه کنید وضعیت اخلاق سیاسی امروزرا، اگر فردی باشد که گفتار و رفتار و گذشته او زمینه ساز تزریق آرامش به جامعه باشد. مردم در سایه او احساس آرامش کنند و بدانند که قرار نیست هر روز شاهد دعوا باشند؛لذا گرایش دولت بنده اخلاق گرایی، عقلانیت و ثبات سیاست و مدیریت است.

وی اظهار داشت:چنین دولتی درسطح داخلی باید اصول قانون اساسی را در زمینه آزادی مقید باشد و فقط شعار ندهد،اگر این رخ بدهد و مدیران خانه نشین نباشند و به کار گرفته شود؛انسجام ملی تقویت می شود و بازسازی اعتماد صورت می گیرد سرمایه اجتماعی شکل می گیرد و  امنیت ملی خود به خود تقویت می گردد، برای نشاط و همدلی باید زمینه حضور همه را فراهم کرد فقط شعار نداد، رسانه ها را آزاد گذاشت.

ولایتی ادامه داد: انسجام داخلی و تعامل سازنده و فزاینده با جهان باید به طوری باشد که کشور را به سمت سازندگی بیشتر و به سمت برخورد اصلاح‌طلبانه با مسائل مبتلابه کشور اداره کرد.

وی افزود: براساس اصول عزت، حکمت و مصلحت باید رابطه خود را با دنیا تقویت کنیم. اگر من رئیس‌جمهور شوم تعامل سازنده و فزاینده‌ای با کشورهای جهان برقرار خواهم کرد من همه مسئولیت سیاست خارجی را می‌پذیرم و در چارچوب نظام و خطوط کلی رهبری، سیاست نظام را در روابط بین‌المللی اعمال خواهم کرد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: رابطه با چند کشور محدود آفریقایی و آمریکای لاتین خوب است اما آورده‌ای برای نظام ندارد بلکه باید به خارج از کشور سفر کرد و رفت و رفت و آمد سران سایر کشورها را به داخل ایران تسهیل کرد.

وی ادامه داد: روابط باید طوری باشد که عزت مردم ایران حفظ شود. گذرنامه مردم ایران نباید طوری باشد که وقتی در جایی بازرسی می‌شوند مورد احترام قرار نگیرند. امروز متاسفانه برخورد کنسولی با مردم کشورمان در خارج از کشور خوب نیست و باید تصویر کشور خودمان را به انظار دیگران بهبود ببخشیم. 


حدادعادل: کسی را که خواب است می‌شود بیدار کرد ولی کسی که خود را به خواب زده را نمی‌توان بیدار کرد

غلامعلی حداد عادل در ادامه اظهار داشت: بنده اختلاف نظری با آقای ولایتی دارم و آن اینکه من حل مسئله هسته‌ای را سخت تر از قرارداد آتش بس جنگ می‌دانم چرا که مسئله هسته‌ای اصلا وجود خارجی ندارد و ما از سوی دشمن متهم به ساخت بمب هستیم اما دشمن می‌داند چنین چیزی نیست.

وی افزود: کسی را که خواب است می‌شود بیدار کرد ولی کسی که خود را به خواب زده را نمی‌توان بیدار کرد. نباید مسئله امروز را مقایسه کرد با مساله 20 سال پیش مقایسه کرد. البته من منکر این نیستم که هر چه که توانایی در حوزه دیپلماسی بیشتر باشد بهتر است.

حداد عادل خطاب به ولایتی گفت: شما که در متن بیداری اسلامی هستید، 20 سال پیش در اثر انقلاب خطری برای سلطه جهانی به نام بیداری اسلامی بوجود نیامده بود. امروز در اثر افزایش قدرت ما دشمنی با ما بیشتر شده و این مسئله مشکل‌تر است.

وی در ادامه خطاب به عارف گفت: آقای عارف اظهار داشت که اصولگرایان در 7 سال گذشته جلوی احمدی‌نژاد نایستادند. من سعیم این بود اگر احمدی‌نژاد کار درستی انجام داد، بگویم درست است و اگر قانون شکنی کرد جلویش ایستادم. کارنامه‌ام در مجلس گواه این است، چرا که وقتی احمدی‌نژاد قانون مصوب را اجرا نکرد بنده محکم ایستادم و از حق ملت دفاع کردم و تاوانش را هم دادم و یک لحظه هم پشیمان نیستم.

حداد عادل در ادامه از عارف پرسید: از شما سوال می‌کنم آن کاندیدایی که آمد و در تبلیغات خود مرتبا دم از قانون می‌زد و دیگران را دروغگو می‌دانست و می‌گفت نباید وقتی که انتخابات انجام شد همان روز جمعه که هنوز در صندوق‌ها باز نشده بود خبرنگاران خارجی را دعوت کرد و گفت من رئیس‌جمهور شدم آیا خلاف قانون بین بود یا خیر؟ آیا با این کار طرفداران خودشان را تحریک نکردند و زمینه فتنه و آشوب را فراهم نکردند؟

وی افزود: آیا بعد از این که تهمت تقلب به نظام را زدند رهبری  در نماز جمعه فرمودند که نظام اهل تقلب در انتخابات نیست، سوالم این است چرا جنابعالی سکوت کردید؟ مگر اگر از حق دفاع می‌کردید و می‌گفتید تقلب نشده است یا واقعا اگر تلقب شده است استدلال می‌کردید و به دوستتان که مورد حمایت خاتمی بود می‌گفتید که نباید قبل از باز شدن  در صندوق بگویید رئیس جمهورم؟ چه عیبی داشت اگر سکوت نمی‌کردید و حقایق را می‌گفتید؟ بنده سکوت نکردم و همه حرف‌ها را زدم و الان نیز می‌زنم.


جلیلی: اگر منافعمان با کسانی تعارض داشته باشد باید از حقوقمان دفاع کنیم


"سعید جلیلی" خطاب به ولایتی اظهار داشت: شما آنروز هم فرمودید من با دنیا آشتی خواهم کرد و قهر نباشیم. من این نکته را متوجه نمی‌شوم چرا که در بحث روابط بین‌الملل قهر و آشتی مثل مسائل فردی نیست. بلکه بحث منافع است اگر منافعمان با کسانی تعارض داشته باشد باید از حقوقمان دفاع کنیم.

وی ادامه داد: آیا الان که از مردم بحرین دفاع می‌کنیم به معنای قهر با دولت بحرین است؟ در دوران 16 سال شما مسئولیت برخی کارها انجام شد که اگر مسئولیتش را بپذیرید خیلی خوب است. یکی از آن‌ها گفتگوهای انتقادی شما طی چند سال با اروپاست. که 7 دور گفتگوهای انتقادی بود که بعد از موضوع جنگ اول خلیج فارس مطرح شده بود.

جلیلی ادامه داد: آنها در بیانیه 1992 گفتند که گفتگوها باید انتقادی باشد، ما شروع کنیم با این بحث که بیانگر نگرانی‌ها درباره رفتار ایران باشد و خواستار بهبود وضعیت در بسیاری از زمینه‌ها از جمله حقوق بشر، حکم اعدام علیه سلمان رشدی و تروریسم باشد.

وی افزود: بعد از 7 دور گفتگوها در سال 1997 حکمی را علیه هاشمی صادر کردند و بیانیه دادند و گفتند ملاقات‌های دو جانبه رسمی در سطح وزیران با ایران و یا از ایران تعلیق می‌شود و در شرایط کنونی هیچ مبنایی برای تداوم گفتگوها وجود ندارد.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: قضایای 598 بعد از حمله صدام به کویت بود که هیچ کس در آن مقطع مدافع عراق نبود و آیا ما قبل از آن ما توانستیم حتی یک نفر را آزاد کنیم هر چند من منکر تلاش‌های دوستان نیستم اما این که بیاییم بگوییم من این کارها را کرده‌ام درست نیست بلکه حاصل تلاش هشت سال رزمندگان است.

وی افزود: ما از فرصت‌های پیش آمده در آن موقع مانند فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و حمله صدام به کویت چه استفاده‌های حداکثری کرده‌ایم؟


قالیباف: بحث توان و قدرت ملی ما در حوزه اقتصاد و سیاست و نظامی است

در ادامه "محمد باقر قالیباف" اظهار داشت: بحث توان و قدرت ملی ما در حوزه اقتصاد و سیاست و نظامی است. اقتصاد با نظامی رابطه مستقیم دارد. یعنی اگر اقتصاد قوی داشته باشیم می‌توانیم قدرت نظامی بالایی هم داشته باشیم ولی رابطه بین رزمندگان و حرکت‌های نظامی با سیاست رابطه دوطرفه است.

وی خطاب به ولایتی گفت: بنده معتقدم در دوره مدیریت جنابعالی به مدت 16 سال همیشه یکطرفه از ظرفیت رزمندگان و ایثارگری‌ها به نفع سیاست خارجی استفاده کردید ولی هیچ‌وقت سیاست خارجی به کمک رزمندگان نیامد.

قالیباف تصریح کرد: من شنیده‌ام شما گفتید درغیرمتعهدها کاری کردم که فلان کار در بغداد نیفتاد اما این تلاش رزمندگان بود که جانشان را گذاشتند و ربطی به دیپلماسی ندارد، بلکه ایثارگری آن‌هاست.

وی افزود: شما گفتید این قدر رابطه نزدیک با میتران دارید که می‌نشینید با هم قهوه می‌خوردید، زمانی که شما با میتران قهوه میخوردید ما در جبهه داشتیم موشک‌های میرا‍ژه میتران را می‌خوردیم اگر آن جا حوزه نفوذ بود جلویشان را می‌گرفتید تا ما را نزنند یا در رابطه با 598 چرا حتی نتوانستید یک مذاکره با عراق بکنید و به نظر من سیاست خارجی آن دوران حتی در حوزه دیپلماسی اقتصادی فعال نبود بااین که شما ظرفیت‌های کشور را می‌دانستید ازاین ظرفیت‌ها استفاده نکردید.

"محمدرضا عارف" افزود: حرفی ندارم.

"سید محمد غرضی" خطاب به ولایتی گفت: من و شما با هم وارد دولت شدیم و دوران سخت جنگ را گذراندیم و کشور هم اداره شد و دستاوردهای عظیم نصیب کشور شد که البته رزمندگان و دولت و ملت سهم دارند. این دوره جنگ باعث شد منطقه با جنگ آشنا شود.

وی افزود: مردم سوریه و لبنان، عراق، افغانستان، پاکستان با جنگ آشنا شدند و ادامه این کار باعث شد که باتوجه به رفتارهای آمریکا کم کم منطقه باز شد لذا سوال من از شما این است که موقعی که آمریکا بر همه این مناطق مسلط بود الان ما هم بخش وسیعی از این قدرت سیاسی را همراه داریم آیا قدرت سیاسی ما افزون است؟ یا قدرت سیاسی آمریکا!

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به ولایتی اظهار داشت: طرفداران آمریکا و آن‌هایی که درایران هستند دارند این بحث را مطرح می‌کنند که اگر پای صندوق‌های رای نروید قدرت سیاسی ایران کم می‌شود شما به عنوان یک شخصیتی که میتوانید بیان کنید که اگر قدرت سیاسی ما افزون‌تر از آمریکاست به کسانی که می‌گویند اگر پای صندوق‌های رای نمی‌روند که قدرت سیاسی کم نشود باید توجه کنید که ما در یک مجموعه وسیعی زندگی می‌کنیم و پای صندوق نرفتن این4 تا آدم تاثیری در قدرت سیاسی ما نخواهد داشت. 


رضایی: مگر شما ائتلاف تشکیل ندادید، توضیح دهید که این مسئله چه بوده است

"محسن رضایی" نیز در ادامه در واکنش به سخنان ولایتی اظهار داشت: اختلافات نظر شما با آقای حداد و قالیباف جدی است، مگر شما ائتلاف تشکیل ندادید، توضیح دهید که این مسئله چه بوده است؟ در زمان قطعنامه 598، قطعنامه صادر شده بود که شما می‌فرمایید اجرایی کردید اما در بحث هسته‌ای چیزی صادر نشده است. 


ولایتی: روابط دیپلماسی این نیست که انسان برود و در مقابل کشورهای دیگر خطابه بخواند و مطلبی را بیان کند
 
"ولایتی" در ادامه  در پاسخ به اظهارات و انتقادات دیگر نامزدها تصریح کرد: معلوم است جناب آقای قالیباف و نماینده وی آقای اسماعیلی از تاریخ اطلاع ندارند چرا که بنده هیچگاه نگفتم که با با آقای میتران قهوه خورده‌ام و آن ملاقاتی که میان من و میتران شد بعد از زمان جنگ  و قعطنامه بوده و ما هیچ رابطه‌ای با وی نداشته‌ایم و بعد با فرانسه رابطه برقرار کردیم و آن سخنی که بنده نقد کردم که میتران آمدنش را به تهران منوط کرد به اینکه ما یک تاریخی برای دیدار با وی تعیین کنیم مورد قبول است و در اکتبر همان سال که قرار شد که میتران به ایران بیاید اما توسط برخی از افراد تخریب در سیاست خارجی شد و میتران به ایران نیامد. 
 
وی در واکنش به اظهارات جلیلی افزود: روابط دیپلماسی این نیست که انسان برود و در مقابل کشورهای دیگر خطابه بخواند و مطلبی را بیان کند که در مصاحبه مطبوعاتی می‌گوید، دیپلماسی سیاسی این نیست که ما یک طرف بنشینیم و یک حرف مشخصی بزنیم بدون آنکه اقدامات دیگری خارج از اینها داشته باشیم، بنابراین از شما می‌خواهم  که حرفی که مال 20 سال پیش است.  
 
ولایتی گفت:‌ در حال حاضر وضعیت دنیا فرق کرده و ناچارم موضوعی را مطرح کنم. زمانی بعد از اینکه به قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص مسئله هسته‌ای ایران نرسیده بودیم، آقای سارکوزی مستقیما برای مذاکره از من دعوت کرد و یکساعت ملاقات کردیم. بنده با آقای رئیس جمهور صحبت کردم و وی گفت اگر سارکوزی دعوت کرده به این ملاقات برو، من به فرانسه رفتم و در دیداری که با سارکوزی داشتم ما با سارکوزی درباره عدد سانتریفیوژها به توافق رسیدیم تا غنی سازی تعلیق نشود و همچنین سارکوزی پیشنهاد داد با آقای لویت که نفر دوم ایشان بود مذاکره کنیم و ظرف مدت یک هفته آقای لویت در راس یک هیات سیاسی و هسته‌ای به ایران بیاید،‌این در حالی است که بعد از دو هفته آقای سارکوزی گفت من به ایران می‌آیم و دست دولت و رهبر شما را می فشارم. 
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: نکته مهم این است که در آن زمان با تاکید رئیس جمهور به فرانسه رفتم، قائم مقام وزارت خارجه کاردار فرانسه را خواست و به نوعی به او گفت کسی که به پاریس آمده نماینده ما نیست و شما باید فلان آقا را قبول می‌کردید، یعنی ما قرار گذاشته بودیم که نفر دوم فرانسه به کشور بیاید و قرارهای اولیه این بود که آنها پذیرفته بودند که سانتریفیوژها کار بکنند ولی مثلا عدد آن کمتر شود و به جایی برسیم تا از بن‌بست بیرون رویم و هم غنی‌سازی را داشته باشیم و هم اینکه سانتریفیوژهای ما فعال باشند و در عین حال مشکلات بین‌المللی پیدا نکنیم. 
 
وی ادامه داد: متاسفانه در اینجا دولت جواب نداده و موقعی که چنین حرفی را به کاردار فرانسه در تهران زدند، وزارت خارجه فرانسه گفت اگر این خبر زودتر به فرانسه رسیده بود ملاقات تو و آقای سارکوزی لغو شده بود و من باید عرض کنم که می‌شد از آن امکانات استفاده کرد و این تحمیل‌ها را از سوی شورای امنیت در کشور نداشت و وضعیت کشور را به این تحریم‌ها نرساند.  
 
ولایتی گفت:‌ در رابطه با روسیه نیز چنین اتفاقی افتاد و آقای پریماکف به ایران آمد و به من گفت که اگر تو به من قول دهی که پوتین به ایران بیاید و دست خالی برنمی‌گردد ما آقای پوتین را خواهیم آورد و من این قول را دادم و پوتین آمد و کارهای اولیه‌ای صورت گرفت اما دوباره در کارش اشکال پیش آمد و باید تاکید کنم که دیپلماسی هسته‌ای به این صورت نیست. 
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:‌ در آلماتی 2 آنها پیشنهاداتی کردند که می‌شد ما مقداری جلو برویم و آن پیشنهادها را آقای جلیلی نپذیرفت. طرف غربی گفتند که شما اگر غنی سازی 20 درصد را تعلیق و فردو را کند کنید ما  3 تحریم را برمی‌داریم. در پاسخ به آنها گفتند این کارها را می‌کنیم شما کل تحریم‌ها را بردارد و این مسائل به شهادت معاون وزارت امور خارجه است؛ حرف من این است که باید قدم به قدم پیش رفت و کاری که کردند نشان داد، نمیخواهند کار پیش برود. 
جلیلی: نوار گفتگوهای آلماتی پیاده شده و به دست مقام معظم رهبری تقدیم  شده است
 
در ادامه "سعید جلیلی" در واکنش به اظهارات ولایتی گفت: اگر اطلاعات دیگرتان مثل اخبار سومی هست که واویلاست چون کاملا غلط است چرا که نوار گفتگوهای آلماتی پیاده شده و به دست مقام معظم رهبری تقدیم  شده است. نکته دوم اینکه در آلماتی آنها گفتند 20 درصد را بدهیم در ازای 2 تحریمی که بعدا می خواهد حل شود یعنی درّ در برابر آبنبات و بعد آنها وارد 3 درصد بشوند که این روش خطاست. 
 
وی افزود: راجع به قضیه روسیه نیز همین گونه است و برای اینکه در تاریخ بماند این مسئله را مطرح می‌کنم، شما در مسئله آقای سارکوزی و هم داستان روسیه شاهد هستید که بعد از قضیه روسیه بحث و جلسه‌ای گذاشته شد که خود بنده قرار شد به آنجا برویم و در آنجا به آنها گفتیم و آنها همان‌ چیزهایی که دیگران می‌خواستند مطرح شد. 
 
جلیلی بیان داشت:‌ آقای ولایتی آیا اولویت نفر دوم فرانسه است؟ وی یک کارشناس در الیزه است و این فرد را دانیا می‌شناسند که برای ما افتخار باشد که یک کارشناس در الیزه بخواهد به ایران بیاید اما نیامده پرونده هسته‌ای ایران متوقف شود.  
 
وی افزود:‌ نکته‌ای که آقای قالیباف گفتند، درست است بحث این است که ما باید بدانیم که چه می‌خواهیم و نباید اخبار را تکه تکه و بر مبنای غلط بیان کنیم و در رابطه به اطلاعات غلطی که در مورد آلماتی دادید باید بگویم که ما در آلماتی گفتیم حاضریم گام های متقابل برداریم هر قدر شما بیاید ما هم میاییم. 
 
جلیلی تاکید کرد: چه کسی می‌گوید که ما در گفتگوها تنها توانسته‌ایم اعلام موضع کنیم چرا 5 سال است اینها از  سال87 فقط یک قطعنامه صادر کردند و نتوانستند دیگر اجماعی داشته باشند. 


ولایتی: بحث دیپلماسی کلاس فلسفه نیست
 
ولایتی نیز در پاسخ به اظهارات جلیلی گفت: بحث دیپلماسی کلاس فلسفه نیست، و آنچه مردم می‌بینند این است که شما چند سال است مسئول هسته ای کشور شده اید یک قدم پیش نرفته‌اید  و هر روز تحریم‌ها بیشتر شده و فشار آن بر مردم افزایش یافته است وهنر دیپلمات این است که حق هسته‌ای حفظ و تحریم‌ها را کاهش دهیم و نگذارد کار رزمندگان هدر برود. 
 
قالیباف نیز گفت: رزمندگان باید خیری از دیپلمات ببینند. 
 طبقه بندی: متفرقه،

[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 03:37 ب.ظ ] [ احسان ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه