تبلیغات
دانلود خور - عارف: دولت اصلاحات با شعار توسعه سیاسی آمد اما در عمل توسعه فراگیر را به بار آورد

دانلود خور

خورنده ی دانلود

در ادامه  محمدرضا عارف با تبریک بعثت پیامبر گرامی اسلام و اظهار سلام به مردم گفت: من در تذکری که در اول برنامه هم به آن اشاره کردم گفتم بهتر بود از دو مناظره جمع بندی صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: در دو مناظره اول جمع بندی به این صورت بود که ما با مشکلاتی روبه رو هستیم و به گفته یکی از فرماندهان نظامی رئیس جمهوری باید بیاید که کشور را از بحران نجات بدهد. 

سوالم این است که  چه کسانی مسئول وضع فعلی هستند؟ در صحبت‌های دو مناظره قبل به این مسئله پرداخته نشد مردم حق دارند بدانند که چه کسانی وضعیت موجود را به وجود آورده‌اند به نظر من گفتن این نکته ضروری است که جریان اصولگرایان به صورت یکپارچه در سه قوه حاکمیت داشت که من در ارتباط با قوه مجریه مطرح می‌کنم که هر نیروی اصلاح طلب در هر بخشی که بوده‌اند حتی در بخشداری حذف کردند  و نتیجه آن وضعیتی شد  که ما با آن روبه رو هستیم.


عارف: دولت اصلاحات با شعار توسعه سیاسی آمد اما در عمل توسعه فراگیر را به بار آورد
عارف در ادامه بیان کرد: کنار گذاشتن متخصصین و نیروهای دلسوز و متعهد از دستاورد این مسئله است که عملکرد هشت سال گذشته نشان داد نمی‌توانیم برای پاسخگویی به نیازهای کشور و تحقق آرمان‌های انقلاب به یک جناح خاص خود را محدود کنیم لذا چاره‌ای جز استفاده از نیروهای متعهد،‌توانمند و شایسته سالاری نداریم.
وی در ادامه گفت: من می‌خواهم مقایسه‌ای کنم عملکرد دولت اصلاحات را با عملکرد دولت در هشت سال گذشته، دولت اصلاحات با شعار توسعه سیاسی آمد اما در عمل توسعه فراگیر را به بار آورد. ما فعالیت‌های اقتصادی را با فروش نفت هشت یا نه دلار شروع کردیم کل درآمد حاصل از فروش نفت در هشت سال دولت اصلاحات 173 میلیارد دلار بود و در دوره جدید حداقل از محل فروش نفت خام حدود 630 میلیارد دلار درآمد داشتیم ما رشد اقتصادی 6 درصد را به دست آوردیم اقتصاد متوسط 700 هزار فرصت شغلی در سال را داشتیم و گرانی را کنترل کردیم تورم 17.3 درصد را به 10.3 درصد رساندیم ارز را تک نرخی کردیم که این مسئله 5 سال باقی ماند.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه اظهار داشت: سوال من این است که با درآمد 603 میلیارد دلاری حاصل از فروش نفت و این که دولت قرار بود پول نفت را بر سر سفره‌های مردم بیاورد این دولت چرا نان را از سر سفره مردم برداشت؟ باید مسئولیت خود را بپذیریم و اینکه جریان موهوم انحرافی را مسئول وضعیت کشور را بدانیم خطاست و می‌خواهند بار را از دوش خود بردارند، رئیس دولت این جریان انحرافی را نمی‌پذیرد و کسانی که در جریان انحرافی مطرح هستند رئیس دولت را از نزدیکان خود تلقی می‌کند، به نظر من اخلاقی آن است که جریان اصولگرا مسئولیت خود را بپذیرد و راهکار لازم برای این که این مسئله تکرار نشود را دنبال کنیم.
عارف ادامه داد: من بر این باورم که باید در دهه چهارم انقلاب دیگر روش آزمون و خطا را دنبال نکنیم بلکه براساس توانمندی‌ها، شایستگی عملکرد خوب گذشته رئیس‌جمهور خود را انتخاب کنند تا با مشکلات این چنینی روبه رو نشویم پیشنهاد می‌کنم که در مقدمه اجرایی شدن همه اصول قانون اساسی را دنبال می‌کنم که اولویت اول من فصل سوم قانون اساسی است یعنی حقوق ملت.
وی با بیان این که من دیروز در سه استان غرب کشور بوده‌ام، گفت: مردم این استان‌ها خواسته‌های به حقی داشتند همگی در ارتباط با مسئله گرد و غبار رنج می‌بردند اما ما چه کار برای مقابله با این پدیده انجام دادیم؟ من معاونت اقوام را تشکیل خواهم داد تا مطالبات حقوق اقوام را پیگیری کند. در ارتباط با زنان در قانون در اصل 21 قوانین را داریم و امیدواریم که در دولت آینده بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های قانون اساسی برای پاسخگویی به تمام نیازهای مردم و تعالی و پیشرفت کشور استفاده کنیم.
غرضی: قدرت سیاسی در انحصار دو گروه است، یک روز که روی کار می‌آیند دیگری را حذف می‌کنند
غرضی در نقد صحبت‌های عارف گفت:  از اول جلسه تا حالا بحث سر دو گروه اصلاح طلب و اصولگراست و سی سال کشور دست این بزرگان است. قدرت سیاسی در انحصار این دو گروه است یک روز که روی کار می‌آیند دیگری را حذف می‌کنند ملاحظه کنید که اگر کشور دست دو گروه بود، دو نفر اینجا نشسته بودند. یعنی یک اصلاح طلب و اصولگرا اما ملاحظه کنید از اصولگراها 4، 5 نفر نشسته‌اند و از اصلاح طلبان چند نفر حضور دارند که این مسئله نشانه شکست قطعی اصولگرایان و اصلاح طلبان است.
وی ادامه داد: این دو گروه امروز باید تکلیف ما را مشخص کنند آیا این آیه از سوره مبارکه مومنون نفی احزاب است یا خیر؟ اگر نفی احزاب است آقایان بگوییند که ما نیستیم اگر هست بگویند چه گروهی هستند.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من یک سوال مشخص از آقای عارف دارم و امیدوارم پاسخ دهند گروهی آمدند و بر دو کشور حکومت کردند و رفتند و دبیر کل این حزب در انتهای کار گفت قانون اساسی حزب اصلاح طلب منشور سازمان ملل است. آیا رویمان می‌شود در کشور هنوز بگوییم که اصلاح طلبیم. آیا واقعا ما توانمندی این را داریم اگر رای و دولت دارید نوش جانتان، ما به این مسایل کاری نداریم اما اینکه اصلاح طلب تحت این عناوین بخواهد به میدان بیاید با ایراد به بقیه، نیروی انتظامی و ...  بخواهد حکومت کند، دوباره عده‌ای از رهبری حزب عبور می‌کنند.

وی ادامه داد: حرف‌های دکتر عارف ناشی از این است که هم اصلاح‌طلب هستند و هم با اسامی که می‌آورند نشان می‌دهند از آن اسامی می‌خواهند قرض بگیرند از مردم تا به ایشان رای دهند، البته این حق ایشان است و من در این زمینه حرفی ندارم  اما بایستی گروه‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا وضع خود را با متن مردم مشخص کنند. متن انقلاب سرجایش است، متن انقلاب بر مشروطه است متن انقلاب در ملی کردن صنعت نفت، 22 بهمن، جنگ و مبارزه با خارجی‌هاست این‌ها حاشیه هستند و باز می‌گویند ما متن هستیم. باشد مسئله‌ای نیست بیایید اما بدانید که اتفاقاتی افتاده است که متن انقلاب زمانی 98.2 درصد آرا را داشته است امروز بایست کلی هزینه کند تا مردم به پای صندوق‌های رای بیایند تا آیا رای دهند یا رای ندهند. غیر از این دو گروه چه کسی متن انقلاب را از صحنه دور کرده است.

رضایی: بیایید به خاطر خداوند و مردم بنا را بر حق بگذاریم و دور هم جمع بشویم و بر گذشته‌ها صلوات بفرستیم 
رضایی در پاسخ به اظهارات محمدرضا عارف گفت: بنده می‌خواهم چند دقیقه درباره جملاتی که اول مناظره‌ام پشت تریبون گفتم، توضیحاتی را ارائه کنم؛‌ امروز مردم از کشمکش‌های سیاسی خسته‌ شده‌اند و ما باید به اینها پاسخ بدهیم. مدیریت اصولگرایی و اصلاح‌طلبی جواب نمی‌دهد هر چند که در میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان آدم‌های خوب و بد وجود دارد، مشروط به اینکه رهبر معظم انقلاب را قبول داشته باشند و افراد کارآمدشان دور هم جمع بشوند ما می‌توانیم کار بزرگی را در کشور انجام دهیم.  
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بیایید به خاطر خداوند و مردم بنا را بر حق بگذاریم و دور هم جمع بشویم و بر گذشته‌ها صلوات بفرستیم و آنها را تمام کنیم در حال حاضر در تحریم به سر می‌بریم و باید دست به دست هم بدهیم تا مشکلات را حل کنیم.  
 

ولایتی

"علی اکبر ولایتی"
در پاسخ به اظهارات عارف گفت: عیب درویش و توانگران به کم و بیش بد است/کار بد مصلحت آن است که مطلق نمایی؛
 
آیا ایرادی که شما به اصولگرایان می‌گیرید در دولت اصلاح‌طلبان نسبت به اصولگرایان انجام ندادید؟ کسی را از اصولگرایان در سمت‌های بالا باقی گذاشتید و همه را برداشتید. هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان بخشی از ملت هستند و همه نظام و ولایت فقیه را قبول دارند اما نباید انحصارطلبی کرد اگر احیانا یک اصولگرایی در سمت ریاست جمهوری قرار می‌گیرد از افراد توانمند، کارآمد، متدین و پایبند به نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه استفاده کند و اینگونه جامعه را تقسیم نکنیم.  
 
وی افزود: شما هم بپذیرید در دولت اصلاح‌طلبان آنها هم همین کاری را کردند که بعدا اصولگرایان جواب‌شان را دادند و الا در دولت‌های قبلی از این خبرها نبود
 
"حسن روحانی
در پاسخ به اظهارات محمدرضا عارف صحبتی نکرد.  حدادعادل: آقای دکتر عارف مشکلات امروز کشور را به گردن اصولگرایان می‌اندازند که چرا آمده‌اند اصلاح‌طلبان را کنار گذاشته‌اند!

 
"غلامعلی حداد عادل
در پاسخ به اظهارات عارف گفت: بنده با آقای دکتر عارف موافقم که کشور باید با شایسته‌سالاری اداره شود اما وی مشکلات امروز کشور را به گردن اصولگرایان می‌اندازند که چرا آمده‌اند اصلاح‌طلبان را کنار گذاشته‌اند؛ بنده عرض می‌کنم بعد از اینکه خاتمی به ریاست جمهوری رسید و دولت را از آقای هاشمی گرفتند چه پاییز برگ‌ریز اصلاحاتی شروع شد که آمدند گویی جلوی پنجره و مملکت را همچون یک گونی تکاندند و همه را بیرون ریختند
 
وی افزود: در بعضی از وزارتخانه تا آبدارچی فقط باقی ماند و مسئله این بود که در بعضی از وزارتخانه‌ها ما می‌گفتیم چرا این همه تغییر می‌دهید؟ می‌گفتند هر کسی به آقای خاتمی رای نداده است، باید برود.  
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ببینید آقای عارف من با شما رفیق  و هر دو هم دانشگاه تهرانی هستم، شما رئیس دانشگاه تهران بودید و بنده هم عضو هیات علمی بودم، شما ببینید در خود مجلس اصلاحات با بنده چه کردند؟ من اهل تندروی،‌ افراط و تفریط، شعار دادن و یا لطمه‌زدن به دانشجو بودم؟ شورای نگهبان بعد از شمارش مجدد آرا اعلام کرد که بنده رای دارم و من هم هیچ دخالتی نداشتم و بنده هم از قبل اعلام صندوق نکرده بودم
 
حداد عادل 
اظهار داشت: هنگامی که وزارت کشور رای بنده را اعلام کرد اعتراض نکردم و شورای نگهبان به وظیفه‌اش عمل کرد و گفت؛ آرای فلانی بیشتر بوده است. مجلس اصلاحات 5 ماه تمام بنده را یک لنگه پا جلوی مجلس نگه داشت و اعتبارنامه مرا تصویب نمی‌کرد آیا اینها خلاق قانون نیست؛ گفت: کفاره شراب‌خوری‌های بی‌حساب، مخمور در میانه رندان نشستن است
 
وی افزود:‌ یک مسئله دیگر این است که آقای دکتر عارف می‌گویند مشکلات امروز کشور همه زیر سر اصولگرایانی است که بر سر کار هستند، باید بگوییم که اولا آقای احمدی‌نژاد خود را اصولگرا ننامیده است،‌ ثانیا ما هم همه مشکلات را زیر سر آقای احمدی‌نژاد نمی‌دانیم.  
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با ذکر مثالی گفت: خانه‌ای را دزد زد، صبح صاحبخانه آمد و ناراحت بود و همسایه‌ها جمع شدند، هر کسی به صاحبخانه ایرادی می‌گرفت، یکی می‌گفت چرا قفل را محکم نزده بودی، چرا دیوار را بلندتر نساختی، چرا شب تا صبح مواظبت نکردی و ... مرتبا همه صاحبخانه را ملامت می‌کردند، بالاخره صاحبخانه گفت یکی هم یک حرفی به دزد بزند، دزدی هم در کار بوده و یک نفرتان هم محض رضای خدا بگویید که آن دشمن خارجی که ما را تحریم کرده مقداری مقصر است؛ حالا ما اصولگرایان نمی‌گوییم که تقصیری نداریم
 
حداد عادل 
تصریح کرد: در مسئله گرد و غبار آقای دکتر عارف دانشگاهی هستند و می‌دانند که این مسئله طی 6 ماه، یکسال و دو سال حل نمی‌شود چرا که یک مسئله زیست‌محیطی و خارج از حیطه یک کشور است؛ ایران، عراق، عربستان، سوریه و کشورهای دیگر باید یک حرکت جهانی را آغاز کنند که شاید 10 سال طول بکشد البته دولت هم اقداماتی انجام داده و مردم کشور هم ناراحت هستند و حق هم دارند، بنده هم اگر رئیس‌جمهور شدم باید به جد اقدام کنم ولی نمی‌شود دولت را مقصر دانست که چرا دستور نداده ریزگردها از کشور بیرون بروند.  
 
در ادامه جلیلی در پاسخ به اظهارات عارف گفت: بنده آقای عارف را به انصاف می‌شناسم اما می‌خواهم نکاتی را عرض کنم و توضیح وی را بشنوم؛ شما بحث آزادی و مباحث اینگونه را مطرح کردید، بنده می‌گویم چند موردی که وجود دارد در زمانی که شما در مسئولیت بودید آیا اینها آزادی نبود و بنده فقط دو جناح خاص را بحث نمی‌کنم بلکه مردم را بحث می‌کنم.  
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: چرا در زمان دولت شما هر اعتراض اجتماعی با بدترین وضع برخورد و بی‌تدبیری صورت می‌گرفت
 
عارف 
خطاب به جلیلی گفت: ممکن است چند مثال بزنید
 
جلیلی 
به ذکر چند مثال پرداخت و ادامه داد: در سمیرم هنگامی که یک اعتراض اجتماعی شد چند نفر کشته شدند؟ 8 نفر؛ در ایذه 4 نفر، در فیروز‌آباد 4 نفر و سبزوار یک نفر
 
عارف 
گفت:‌ آیا اینها با دستور دولت بود؟ 
 
جلیلی 
در پاسخ به وی تصریح کرد: بحث بنده این است که این‌ها خب تدبیر است دیگر
 
عارف 
به جلیلی اظهار داشت: آیا نیروی انتظامی زیر نظر دولت است؟  
 
جلیلی 
در پاسخ به عارف گفت: اینها زیر نظر شورای تامین استان و استانداری‌ها است؛ ما برخوردها را توضیح می‌دهیم؛ در صورتی که تمامی برخوردها زیر نظر دولت، وزارت کشور و شورای تامین استان است.  
 
وی ادامه داد:‌بنده یک مثال دیگر می‌زنم، شما که دانشجوی ستاره‌دار را مطرح می‌کنید، این مسئله چه زمانی مطرح شد، آقای وزیر علوم یعنی آقای توفیقی مصاحبه کردند و همه دیدند و گفتند که دانشجوی ستاره‌دار زمان ما بود؛ فراتر از این مسئله نیز که بسیار بی‌سابقه است این بوده که وزیر علوم قبل از ایشان‌ آقای معین به ویر وقت نامه می‌نویسند برای 50 دانشجو از انجمن اسلامی مستقل که به مقابل وزارت علوم رفته‌اند و می‌گوید که با برگزارکنندگان تجمع برخورد امنیتی، قضایی، اطلاعاتی، سیاسی و حقوقی بشود که آن زمان هم پخش شد

جلیلی 
افزود:‌ بنده شما را به انصاف می‌شناسم و عرضم این است که اینگونه رفتارها و اینگونه بحث‌ها در برخورد با مردم خارج از جناح‌های سیاسی است،‌ آیا این نوع برخوردها درست است؟ و بعد هم آنگونه صحبت می‌کنید که آن زمان هیچ یک از این بحث‌ها نبوده است
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: همین آزادی رسانه‌ای که مطرح می‌شود خواهشم این است که آن طرف بحث را هم مطرح کنید که عدالت رسانه‌ای در آن زمان چه اندازه بود؟ اگر در آن دوره از آزادی صحبت می‌کنید یک بعد آن هم امکانات دادن به بقیه است.  
 
وی ادامه داد: حجم رسانه‌هایی که آن زمان فعالیت کردند در اختیار چه کسانی بود؟‌درصدش چقدر بود و روستاها، شهرها و اقلیت‌ها و قوم‌های ما چه درصد سهم رسانه‌ای داشتند؟ و اکثریت یعنی 80 الی 90 درصد در دست یک عده خاص بود که به زنجیره‌ای معروف شدند؛ عرض بنده این است حرف‌هایی که زده می شود در مصادیق باید به خوبی دنبال شود.  
 
جلیلی 
به قسمتی دیگر درباره اظهارات عارف درباره وضع موجود کشور اشاره کرد و افزود:‌به گونه‌ای صحبت می‌کنید که انگار وضع موجود بسیار بد است نه اینگونه نیست پیشرفت‌های بسیار خوبی در این دوران داشته‌ایم، حتما شما ایرادتان به نقایص است و همه به پیشرفت‌های خوب کشور اعتراف می‌کنند، اتفاقا این نقایص از هنگامی صورت گرفت که از مبانی اصولگرایی زاویه گرفته شد و با همان متوقف شد
 
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بحث دیگر که شما می‌فرمایید در وضع موجود چه کسی سهیم است؟ آقای عارف ما در سال 88 اوج مشارکت در کشور را داشتیم و مانور جمهوریت نظام بود و نشان داده شد که در  جمهوری اسلامی ایران مشارکت در یک رقابت گسترده بالا است؛ کسی نه می‌توانست مشارکت را در انتخابات 88 نفی کند و نه رقابت را و همه می‌گفتند رقابت خوب است.  

وی گفت: مبنا هم باید قانون باشد و به خاطر همین هم بود که دو روز قبل از انتخابات آقای اوباما آن نامه‌اش را نوشت چون می‌دید که ایران در یک اوج و قدرت ظهور پیدا می‌کند،‌ بنابراین آن نامه را به مقام معظم رهبری نوشت و بحث کرد که بدون ایران مسائل در موضوعات مختلف حل نمی‌شود و در آن زمان چه کسانی آمدند و فتنه برپا کردند و ایران را از آن ظرفیت بزرگی که برایش به وجود آمد دچار فتنه‌ای آن طوری کردند و دوباره دشمنان را به طمع انداختند و اینها را باید در وضع موجود ارزیابی کرد.  


قالیباف خطاب به عارف: چه ضمانتی است که دو مرتبه گذشته تکرار نشود
 
"محمد باقر قالیباف
در پاسخ به اظهارات عارف اظهار داشت:‌ آقای عارف فرمودند که اگر در دولت قرار بگیرم معاونت مربوط به اقوام را درست می‌کنم بنده سوالم این است که در زمان معاون اولی شما در آن هشت سال این هم جزء قانون اساسی بود و آن زمان هم می‌توانستید این کار را انجام دهید و چه نیازی دومرتبه بیایید و این کار را انجام دهید؛ مثلا در حوزه‌های فرهنگی، تشکل‌های مردمی که رویکردهای جوهره دینی و مسائلی همچون مساجد و تشکل‌های دینی که واقعا اثرگذار هستند، در آن مدت کارنامه چگونه بوده و چه ضمانتی است که دو مرتبه گذشته تکرار نشود.  


حدادعادل: برای اقوام مختلف یعنی قوم فارس هم یک معاونت درست می‌کنید؟
 
حداد عادل 
نیز با بیان اینکه می‌خواهم مطلبی را عنوان کنم، بیان داشت:‌ آقای دکتر عارف که گفتند معاونت اقوام را درست می‌کنند، مثلا برای اقوام مختلف یعنی قوم فارس هم یک معاونت درست می‌کنید؟
 
"محمدرضا عارف
در پاسخ به اظهارات دیگر کاندیداها گفت: ما تفکر اصلاح‌طلبی را یکی از اصلی‌ترین تفکرها و جریانات انقلاب می‌دانیم که به همه ارزش‌ها و قوانین پایبند است، قانون اساسی جریان اصلاح‌طلبی همان میثاق ملی ما یا همان قانون اساسی کشور است، حالا اگر فردی حرفی زده نباید آنرا به حساب کل جریان اصلاح‌طلبی گذاشت
 
[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 03:35 ب.ظ ] [ احسان ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه