تبلیغات
دانلود خور - ادامه ی سخنان آقای روحانی

دانلود خور

خورنده ی دانلود


حیدری در پاسخ به انتقاد غرضی گفت: ما در مناظره‌های قبلی هم دنبال همین بحث‌ها بودیم، عملکرد مدیران ارشد در آینده بخشی‌اش به رویه‌های گذشته برمی‌گردد، مسائلی که این‌جا مطرح شد این روزها در خبرگزاری‌ها و سایت‌های اینترنتی و همین طور مناظراتی بیرون از صدا و سیما مطرح می‌شود که بهتر بود دوستان جواب می‌دادند.

غرضی هم در پاسخ به حیدری گفت: آیا با این صحبت‌ها دعوای این دو نفر حل می‌شود؟


روحانی: من شیوه تخریب را نمی‌پسندم و حاضر نیستم رقیبم را تخریب کنم

روحانی در جمع بندی سخنان خود گفت: من می‌خواهم به ملت بزرگوار بگویم من شیوه تخریب را نمی‌پسندم و حاضر نیستم رقیبم را تخریب کنم. من حاضر نیستم اسناد سری را اینجا افشا کنم و جملات را بالا - پایین کنم همان‌طور که آقای قالیباف حرف‌هایی را مطرح کردند اما بحث من پلیس نیست من دست تمامی پلیس‌های خدمتگذار را می‌بوسم بحث من شیوه آقای قالیباف است.

وی ادامه داد: آقای رضایی هم با یک لحنی صحبت می‌کنند که مثل اینکه ایشان یک نظرات بسیار دقیقی داشته‌اند اما آن‌ها اجرا نشده است آقای رضایی شما همان کسی هستید که در جمع گفتید شورای امنیت سازمان ملل به مراتب بهتر از سازمان حکام است و آقای روحانی چرا جلوی این کار را گرفته است و پرونده از شورای حکام به شورای امنیت نرود آن وقت در این مکان به نصیحت ما می‌پردازید من قصد نداشتم این‌ها را بگویم اما چون شما آغازکننده هستید این مسائل را عنوان می‌کنم من نظرات دیگر شما را هم دارم اولین جلسات هسته‌ای که ما برگزار کردیم و به کلی سری بود کدام سایت افشا کرد؟ چه کسانی از سران بودند که همگی ناراحت شدند؟ آقای دکتر ولایتی هم آن جا حضور داشت و دیدند که کدام سایت افشا کرد این جا خیلی حرف‌ها هست و نباید گفته شود جای این بحث‌ها نیست ما اگر می‌خواهیم رقابت کنیم رقابت سالم کنیم یعنی بگوییم در جایی این برنامه را دارم و من هم بگویم این برنامه این گونه است.

وی ادامه داد: با این لفظ که این مسئله غلط بوده و آن مسئله اشتباه نظر شما هم که در این دوران این بوده حال شما از چه چیزی می‌خواهید دفاع کنید؟ تمام گرفتاری‌های ما این است که همه تلاش برای این که پرونده به شورای امنیت نرود انجام نشد من نمی‌خواهم بگویم که چه کسی مقصر بود، می‌خواهم بگویم که همه تلاشمان را به کار می‌بردیم که نبردیم. امروز هم همه باید تلاش کنیم تا این پرونده برگردد زیرا ظالمانه رفته شورای امنیت و باید برگردد به شورای حکام.  

رضایی: آقای روحانی اگر بخواهند با این عصبانیت و داد و بیداد سکان کشور را به دست بگیرند خدا به کشور رحم کند 

رضایی در پاسخ به سخنان روحانی گفت: حرف اساسی من این بود که ما اینجا می‌خواهیم یک اطلاعاتی به مردم بدهیم که مردم برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند چرا طوری صحبت می‌کنیم که گویی اشکالی نیست. آیا معنای حرف این است که اگر یکی از شما رئیس‌جمهور شدید، می‌خواهید با همان وضع قدیم کشور را اداره کنید؟ چرا به اشکالات اشاره نمی‌کنید؟ من به عنوان نمونه گفتم و شما گفتید که آن مذاکرات منجر به این مسئله شد که جنگ پیش نیاید و نظام هم بر آن مسئله کنترل داشت، آقای جلیلی و آقای روحانی را نظام کنترل می‌کرد اما بحث من این بود که آیا نمی‌شد شما با هزینه کمتری این کار را انجام دهید.

وی ادامه داد: شما ببینید که من سوالم به چه میزانی مودبانه است؟ آقای روحانی اگر بخواهند با این عصبانیت و داد و بیداد سکان کشور را به دست بگیرند خدا به کشور رحم کند ما باید خونسردی‌مان را حفظ کنیم من که کسی را تخریب نکردم فقط یک سوال مودبانه پرسیدم و این سوالم از هر دو طرف بود زیرا اطلاعات دقیقی دارم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه بیان کرد: زمانی‌که واقعا در زمان تحریم نبودیم برخی فکر می‌کردند، تحریم می‌شویم، اشتباه کردند ما در وضعیت تحریم نبودیم درست است که احتمال جنگ بود اما جنگ را از طریق دیگری می‌توانستیم کنترل کنیم که اگر لازم شود خواهم گفت و در زمان دیگری که در حال تحریم بودیم آقایان گفتند تحریم کاغذ پاره‌ای بیش نیست اتفاقا من اشکالات اساسی را در مسئله سیاست خارجی بر تشخیص می‌دانم، زمانی جنگ نیست و شما فکر می‌کنید جنگ می‌شود چه هزینه‌ عظیمی باید کشور بپردازد، یک تشخیص غلط چه مشکلاتی را به وجود می‌آورد زمانی هم که قرار است تحریم شویم و بگویید خیر تحریمی در پیش نیست این هم خسارت وارد می‌کند.

رضایی اظهار داشت: حرف من این است، ما که قرار است خود را در معرض قضاوت مردم قرار بدهیم به گونه‌ای صحبت کنیم که اگر اشتباهی هم بوده عنوان شود تا مردم بتوانند تصمیم بگیرند و برآن اساس عمل کنند.

روحانی در خاتمه اظهارات خود گفت: من باید این نکته را بگویم که من عصبانی و ناراحت نشدم اما باید با صدای رسا جواب می‌دادم چون اشکالات شما توهین آمیز بود و باید با صدای رسا به مردم پاسخ می‌دادم.[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 03:27 ب.ظ ] [ احسان ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه