تبلیغات
دانلود خور - روحانی: اساس سیاست داخلی دولت تدبیر و امید بر مبنای تامین امنیت و ایجاد آرامش است

دانلود خور

خورنده ی دانلود

روحانی: اساس سیاست داخلی دولت تدبیر و امید بر مبنای تامین امنیت و ایجاد آرامش است
در ادامه روحانی به قید قرعه پشت تریبون قرار گرفت و گفت: اساس سیاست داخلی دولت تدبیر و امید بر مبنای تامین امنیت و ایجاد آرامش برای همه مردم ایران در تمام ابعاد زندگی از جمله فرهنگی، اقتصادی، شغلی، حریم خصوصی و همه ابعاد است مردم باید شب و روز در همه جا احساس امنیت و آرامش در تمامی ابعاد را داشته باشند. 

وی در ادامه افزود: آزادی مسئله مهم دوم است که در همه ابعاد زندگی مردم باید آزادی مسئولانه را احساس کنند و جایی که باید نظرشان را اعلام کنند، مطالب خود ارائه کنند و یا اینکه در یک انتخابات با تمامی آزادی حضور پیدا کنند که متأسفانه این موضوع در برخی از موارد این آزادی حضور مردم در صحنه انتخابات با سختگیری‌هایی که به اعتقاد من نیازی نیست که انقدر سختگیری شود همراه شده که یکی دو نمونه از آن را آقای عارف اشاره کردند و بنده نیز چند نمونه دارم که نمی‌خواهم وقت صرف شود. 

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مسئله عدالت در سراسر کشور و بحث حقوق شهروندی مسئله ای است که در دولت تدبیر و امید بر آن تأکید می‌شود که همه مردم کشورمان از هر قبیله و نژادی که هستند احساس کنند شهروند یک کشور واحد بوده و از حقوق یکسان برخوردارند و زمینه مشارکت فراهم شود تا مردم با اعتماد کامل دربخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی مشارکت کنند و این مشارکت تنها برای انتخابات یا برای 22 بهمن نباشد. و مردم در همه امور حضور فعال و مشارکت داشته باشند تا کشور به سمت انسجام و قدرت ملی حرکت کند. 
روحانی تأکید کرد: برای آنکه کشور به سمت انسجام رود ما نیازمند عقلانیت و اعتدال بوده و باید از افراط و تفریط دوری گزینیم چرا که در سیاست خارجی نیز این چنین است، ما در سیاست خارجی باید منافع ملی کشور را حفظ کنیم و شرایطی فراهم کنیم که فرصت‌هایی برای مردم ما در صحنه سیاسی و بخش‌های اقتصادی و فرهنگی و سایر بخش‌ها بوجود آید. 
وی ادامه داد: اینکه اشاره شد در بحث‌هایی که در دولت سازندگی و دولت اصلاحات سیاست خارجی ایراد و اشکال داشته، من از برخی دوستان تعجب می‌کنم که اشاره می‌کنند به یک حرفی که در گوشه یک سایتی آمده آن هم به صورت ناقص، خوب است کتابی که اخیرا آقای البرادعی نوشته اند را بخوانند. آقای البرادعی در این کتاب می‌گوید جنگ پشت دروازه ایران بود و این تدبیر جلوی این جنگ را گرفت و سه کشور اروپایی را به ایران دعوت کرد و آنها را سپر انسانی قرار داد. 
وی ادامه داد: در دیگر کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته شده است فردی بیان می‌کند که جنگ حتمی بود و من آمده‌ام ؛ اعلام کردند که جنگ احمقانه است بخاطر این امر من را برکنار کردند، بنابراین ما باید واقعیت‌های تاریخی را تحریف نکنیم و بدانیم که شرایط کشور چه بوده و امروز هم این شرایط را حفظ کنیم. 
روحانی اظهار داشت: در سیاست‌های خارجی، سیاست‌ مهم در همه جا تأیید مقام معظم رهبری و هدایت‌های ایشان بوده، آنچه که من راجع به آن دو دولت گفتم در واقع بخش بزرگی از هدایتهایی است که مقام معظم رهبری بیان داشتند.  حدادعادل: آقای روحانی، اگر کدخدا آمریکاست یعنی بقیه کشورها از جمله ما رعیت آمریکا هستیم؟
حداد عادل در پاسخ به اظهارات روحانی گفت: بنده از آقای روحانی سوال می‌کنم که در تبلیغات انتخاباتی شما در خصوص سیاست خارجی آمده بود که "با کدخدا کنار بیایم"، حالا من نمی‌دانم این را به شوخی گفته بودید یا به جد، این کدخدا اگر آمریکاست یعنی بقیه کشورها از جمله ما رعیت آمریکا هستیم؟ اگر توضیحی دهید ممنوع می‌شوم. 
جلیلی: دفاع از حقوق و منافع، ارزش‌های یک ملت است
جلیلی نیز در پاسخ به اظهارات روحانی گفت: در بحث سیاست خارجی بحث مهمی که وجود دارد، دفاع از حقوق و منافع ارزش های یک ملت است، آقای روحانی مثال خوبی از اظهاراتی که برخی گفتند، زدند. آقای البرادعی به دنبال آن در کتابش درصفحه  144می‌گوید "نه تنها پیشنهاد سه کشور اروپایی ناچیز بود بلکه لحن توهین آمیزی نیز داشت تاجایی که می‌شود آن را متکبرانه توصیف کرد، این طرح تاجایی پیش می‌رفت که قول می‌داد اروپایی‌ها دانشمندان ایرانی را که در صورت غنی سازی کردند را تحت پوشش قرار دهد". خود آقای روحانی همان زمان نیز در کتاب خودشان در صفحه 583 جواب ایشان را می‌دهند. 
وی ادامه داد: آقای روحانی در کتاب خود می‌گویند، متأسفانه اگر در مقابل ما بگوییم هیچ، ایران مابه‌ازای بسیار اندکی دریافت می‌کند و بارها اقدامات اعتمادساز خود را افزایش داد و تنها در ازای آن با قول‌های انجام نشده و درخواست‌های بیشتر روبرو شد. 
جلیلی تأکید کرد: تحلیلی که ما از این بحث این است که ما نباید بگوییم آن تحلیل باید تنها در یک سایت باشد حتی خود دوستان داشتند می‌گفتند که ما داشتیم از یک خطر کشور را نجات می‌دادیم، در کشور خطری نبود، ایران در یک اقتدار بود، بله دو طرف امده بودند و تهدیدها و تدابیری بود اما وقتی ما توانستیم آن خطر را برطرف کنیم که با اقتدار رفتیم و به گونه‌ای شد که آنها آمدند و گفتند که به ما که در بحث‌های مختلف گفتگو کنیم. 


قالیباف: آقای روحانی؛ وقتی خودمان در مسئولیتی هستیم همین نگاه را به آزادی داشته باشیم که وقتی در منظر منتقد نیز هستیم
قالیباف در خصوص اظهارات روحانی تصریح کرد: درسال 82 که بنده رئیس نیروی انتظامی بودم شما دبیر شورای عالی امنیت ملی بودید، یادتان هست که هر سال بعد از حوادث 18 تیر به مناسبت حمله به کوی دانشگاه، دانشجویان در داخل و خارج از دانشگاه مراسمی را برگزار می‌کردند. در جلسه ای که خدمت شما بودیم بنده موافق این بودم که اگر دفتر تحکیم وحدت می‌خواهد مراسمی برای 18 تیر برگزار کند، اجازه دهید من خاطرم هست شما به این موضوع اشاره می‌کردید که به دنبال دردسری، بنده در آنجا به شما تأکید کردم که اجازه دهید دانشجو حرف خود را در چارچوب قانون بیان کند. 
وی افزود: بنده به خاطر دارم که یکی از اعضای دفتر تحکیم وحدت که اکنون در خارج از کشور است آمد و با اصرار قانع شد که دانشجویان تجمعی در داخل تهران داشته باشند اما قانون را رعایت کنند. بنابراین این مهم مطرح است که وقتی خودمان در مسئولیتی هستیم همین نگاه را به آزادی داشته باشیم که وقتی در منظر منتقد نیز هستیم. 
قالیباف تصریح کرد: در شورای امنیت ملی درسال 82 در وزارت کشور جلسه‌ای برگزار شد، بنده معتقد بودم که پشت حوادثی که سال 82، 20 الی 25 روز در خیابان بود حوادثی که در خوابگاه کوی دانشگاه یا حوادثی که در خوابگاه طرشت علامه اتفاق افتاد که نیروی انتظامی تمام قد جلوی آنها ایستاد و برخورد کرد و اجازه نداد که حوادث سال 78 تکرار شود در آن جلسه معتقد بودم که افرادی که در پشت صحنه هستند دانشجویان نیستند،برخی از اعضای آن هستند بنابراین بنده اصرار کردم که اگر دانشگاهی مشکلاتی دارد شما باید طبق قانون به نیروی انتظامی مجوز ورود دهید در آن زمان من با اصرار ورود را گرفتم. 
وی افزود: دلیل اصرار من این است که مطمئن بودم که برخی از افرادی که در جلسه هستند خودشان در این حوادث نقش دارند نه دانشجویی که در خوابگاه دانشگاه قرار دارد و آن شب وقتی که مجوز داده شد شما دیدید که هیچ اتفاقی نیافتاد، آقای روحانی به خاطر دارید که در مجلس ششم بنده وزیر کشور، وزیر اطلاعات در مجلس رفتیم و در این خصوص توضیح دادیم هنگامی که من صحبت می کردم حتی یکی از نمایندگان مجلس که سند داشتم دخالتی در حوادث داشت وسط صحبت گفت که فلانی منظور شما من هستم و من گفتم که منظور من شما نیستید و شما اخیرا دیدید که بی بی سی و صدای آمریکا حرف بنده را در دانشکده صنعتی شریف متأسفانه توسط یکی از سایت های داخلی کشور بحثی از صحبت های من را قطع کردند و گفتند که قالیباف دارد دوگانه برخورد می کند، من با حق دفاع کردم
وی افزود: در یک جلسه در دبیرخانه گفتم که باید دفتر تحکیم بیاید و اظهار نظر کند آن هم در چارچوب قانون و جلسه ای در مجلس شورای اسلامی آن هم به صورت رسمی اما غیرعلنی، خوب است زمانی که حرف از آزادی، دانشجو و اقوام می زنیم چه زمانی که در قدرت هستیم و چه زمانی که در قدرت نیستیم باید این شـأن را قائل شویم. 
عارف در خصوص اظهارات آقای روحانی گفت: عرضی ندارم. 
غرضی: کسری بودجه بسیار زیاد است و اشکالات داخلی فراوان است آیا فکر می‌کنید سیاست داخلی باید پیگیری شود یا خارجی؟
غرضی در پاسخ به اظهارات روحانی تصریح کرد: شما مطلع هستید کسری بودجه بسیار زیاد است و اشکالات داخلی فراوان است آیا فکر می‌کنید سیاست داخلی باید پیگیری شود یا خارجی؟ اگر اعتقاد به این دارید که در این مرحله می‌توانیم بدون تاییدیه داخلی و استعداد وسیع با آمریکا مذاکره یا از طریق لابی او را متقاعد کنیم، فکر نمیکنم موفق شوید. 
جلیلی: بین حق و باطل راه رفتن یعنی میان روی و این افراط و تفریط نیست
در ادامه "سعید جلیلی" اظهار داشت: بین حق و باطل راه رفتن یعنی میان روی و این افراط و تفریط نیست، وقتی موضع حقیقی و یک موضع باطل داریم یکی بیاید وسط این ها راه برود و بگوید من دارم حد وسط عمل می کنم این غلط است.
وی خطاب به رضایی اظهار داشت: اطلاعاتی که فرمودید از جمله موضوعی که گفتید مبنای آن درست نیست، آن زمان لاریجانی رفتند در مقابل معاون لاریجانی و سولانا به توافق رسیدند اما سولانا زد زیرش و آن مسائل را قبول نکرد.وی در ادامه اظهار داشت: می خواهم بگویم که بر این مبنا اما آن نکته درست است ما باید ارزیابی کنیم و نباید نگاه مطلق داشته باشیم.
"محسن رضایی" گفت: یعنی هیچ اشتباهی نشده.
جلیلی پاسخ داد چرا، اما این که ارزیابی داشته باشیم خیلی خوب است.

در ادامه حداد عادل بیان کرد: جناب رضایی طوری صحبت می‌کنند که انگار همه ما غیر مردمی هستیم و به مردم توجه نداریم و فقط جناب ایشان غصه مردم را می‌خورند و من فکر می‌کنم همه ماها به فکر مردم هستیم و برای مردم این حرف‌ها را می زنیم و گرنه هدف همان تامین سعادت و رفاه مردم است.

غرضی: استعداد کشور برای مقابله با این همه مشکل به اندازه لازم و کافی تولید نشده است

غرضی بیان کرد: به هم ایراد گرفتن اشکال ندارد اما ماهیت قضیه را ندیدند خیلی اشتباه است لذا استعداد کشور برای مقابله با این همه مشکل به اندازه لازم و کافی تولید نشده است.

وی خطاب به  روحانی گفت: ما کسری بودجه داریم با واردات زیاد و مشکلات فراوانی داریم و این دشمن می نشیند برای ما نقشه می کشد و هر کدام را به یک سمتی می برند و بین همه اختلاف می اندازد ناشی از یک عدم استعداد داخلی برای مقابله است.

وی افزود: بالاخره شما ارز 7 تومنی را به 3500 تومان رساندید، استعداد داخلیتان ضعیف شد و دشمن برایتان طمع کرده چرا ما باید بیاییم به این مسائل بپردازیم، این مسائل باید در دفتر و وزارت خارجه و مذاکرات مطرح شود این جا محلی است که هر کسی استعداد خود را نشان دهد که چگونه می‌تواند این استعداد را بالاتر ببرد تا دوره‌های بعد نه دشمن عوض می‌شود و نه ملت و اشکالات تغییر می‌کند ولی تا وقتی که این مجموعه استعدادها بالا نیاید شما در مقابل دولت های خارجی دچار کسری می‌شوید. 

ولایتی: لاریجانی در مذاکرات با سولانا به جای خوبی رسید 

در ادامه بحث "علی اکبر ولایتی" عنوان کرد: بنده می‌خواستم صحبت‌های رضایی را تائید کنم لذا لاریجانی در مذاکرات با سولانا به جای خوبی رسید و همین تعداد سانتریفیوژی که توافق کردند درست است، آن اتفاقی که افتاد این بود که درست همزمان با مذاکره لاریجانی با سولانا یکی از مقامات بلند پایه اجرایی ما در نماز جمعه سخنرانی کرد و گفت ما مذاکره هسته‌ای نمی‌کنیم و بعد تلکسی که  از  داخل ایران مخابره شده بود در مذاکره بعدی به لاریجانی نشان داد و گفت: ببینید مقامات گفته‌اند که مذاکره نمی‌کنیم و یک کارشکنی در کار دکتر لاریجانی ایجاد شد و مشابه آن را در سیاست خارجی داشتم.

مشاور عالی امور بین الملل مقام معظم رهبری در ادامه افزود: نمونه این کارشکنی‌ها را من اعلام می‌کنم تا روشن شود دشمن زمانی که تناقض در بین مسئولان می‌بیند و می‌بینید یک کسی با زحمت مثل لاریجانی که زحمات بسیاری را متحمل شد، رفتم و تا رسیدم به آنجا و بنده می‌دانم و اطلاع دقیق دارم از این موضوع که به توافق رسیدند و مسئله هسته‌ای را حل کرد، یکدفعه کسی در داخل حرف دیگری زد و مشابه این مسئله برای ما هم اتفاق افتاد که بعدا عرض می‌کنم.

جلیلی: اطلاعاتی که شما گفتید، صحیح نیست

جلیلی خطاب به ولایتی گفت: این اطلاعاتی که شما گفتید، صحیح نیست.

ولایتی: هرچه ما می‌گوییم دکتر می‌فرمایند این که شما می گویید درست نیست و آنچه من می‌گویم درست است 

ولایتی به جلیلی پاسخ داد: هرچه ما می‌گوییم دکتر می‌فرمایند این که شما می گویید درست نیست و آنچه من می‌گویم درست است اما بنده اطلاع دقیق دارم که حرفی که عنوان کردم درست است و مشابه این را هم برای من اتفاق افتاد.

جلیلی اظهار داشت: موضوعی را که شما ( ولایتی) گفتید را هم اطلاع دقیق دارم که صحیح آن را هم بیان می کنم.

ولایتی گفت: مردم هم نیز قضاوت خواهند کرد.

غرضی: عدم انسجام داخلی کشور را به اینجا رسانده است

غرضی عنوان کرد: عدم انسجام داخلی موجب سوءاستفاده، عدم انسجام داخلی، تکیه به گروه‌های سیاسی و سو استفاده از مقام‌های مختلف کشور را به اینجا رسانده که ملاحظه می‌کنید و با تکیه به دیدگاه‌های خود و حمایت‌های اجتماعی به تمام منافع ملت ضربه می‌زنند.

روحانی در پاسخ به انتقاد کاندیداها بیان کرد: در مورد مسئله ای که آقای حداد در مورد کدخدا عنوان کردند باید بگویم که از من پرسیده بودند آیا مذاکره با آمریکا راحت تر است یا مذاکره با اروپا من گفتم مذاکره با آمریکا راحت تر از اروپاست چون اروپاییان یک کدخدا دارند که باید از او اجازه بگیرند و ما باید با کدخدای آنها مذاکره کنیم راحت تر است و این عین جملات من است و نوار آن نیز وجود دارد.

وی در ادامه افزود: شما از برخی سایت‌های مقرض این جملات را گرفتید.

غرضی: نکته‌ای که شما خواندید مال سال 84 است

غرضی در پاسخ به انتقادات جلیلی گفت: اشاره‌ای که به البرادعی کردیم و بحث سه کشوری که مطرح است، من گفتم بحث ممانعت از جنگ مال سال 82 است اما نکته‌ای که شما خواندید مال سال 84 است؛ یعنی آخرین پیشنهاد اروپاییان که در آنجا البرادعی می‌گوید متاسفم که سه کشور راه بازاری و چانه زنی را انتخاب کردند و آنچه که می‌خواستند یک منطقه ارائه ندادند و گفتند می‌خواهیم در مراحل بعد ارائه دهیم به خاطر اینکه دولت تازه عوض شده بود.

روحانی: تند ترین جواب را به البرادعی ما گفتیم و جواب دادیم

روحانی گفت: تند ترین جواب را به البرادعی ما گفتیم و جواب دادیم قبل از اینکه به اروپا برسد ما دستور را صادر کرده بودیم و دستور آن را به آژانس ارائه داده بودیم باید توجه کنیم که این تاریخ ها قاطی نشود و این بحث سال 82 است و آنچه شما گفتید بحث سال 84 است و من در کتابم مفصل توضیح دادم.

وی در ادامه گفت: از آقای قالیباف خیلی تعجب می‌کنم، درست است که ما باید رقابت کنیم ولی نه اینجوری آقای قالیباف من دلم نمی‌خواست این بحث ها را عنوان کنم اما شما من را ناچار کردید و در آنجا بحث این بود که شما می‌گفتید دانشجویان بیایند تا ما گاز انبری برنامه داریم تا تمام کنیم اما ما می‌گفتیم راه این نیست که مجوز بدهیم و بعد گاز انبری آنها را دستگیر کنیم بلکه راه این است که از ابتدا بیاییم، به دانشجویان بگوییم؛ یا مجوز نیست یا اگر مجوز هست بیایند کار خود را انجام بدهند و تظاهرات خود را انجام دهند و مبدا و مقصد معلوم باشد.

وی در ادامه افزود: من راجع به چند کلانتری تهران گزارش دادم و گفتم وضع اینجوری است اما شما چه جوابی به من دادید؟ من نمی‌خواهم در اینجا بازگو کنم اما شما به من گفتید آدم‌های سالم من این تعداد هستند و عدد آن کاملا در ذهن من است، شما به بحث‌های آن زمان برنگردید حرف برای گفتن خیلی داریم، این سینه پر است از مسائل فراوان اما اینجا جای بازگو کردنش نیست و بگذارید این یک رقابت سالم درست ودقیق باشد.

روحانی گفت: قالیباف می گوید راجع به اقوام اگر صحبت می‌کنیم آن زمان که در قدرت بودید هم همان کار را انجام می‌دادید؟ راجع به اقوام چه اقدامی شورای امینت ملی علیه اقوام کرده است جز اینکه همواره توصیه شورا براین بوده که حقوق حقه همه اقوام مورد مراعات قرار گیرد جز این بوده که اگر یک مورد دیگری اتفاق می‌افتاد که صحیح نبود و شورای امنیت ملی با آن برخورد می‌کرد.

وی در ادامه افزود: این حرفی که می‌زنید یک اتهام بزرگ به شورای عالی امنیت ملی وارد می‌کنید، که می گویید آن زمان که در شورای عالی امنیت ملی بودید اینجوری عمل می‌کردید و حال اینجوری عمل می‌کنید، نخیر بنده فردی هستم که از ابتدای زندگی سیاسی ام مسیرم روشن است و هیچ وقت پادگانی فکر نکردم هیچ وقت پادگانی عمل نکرد و من جز افرادی هستم که حقوق خواندم من سرهنگ نیستم من حقوقدان هستم.

روحانی تاکید کرد: باید حواسمان باشد که چگونه سخن و حرف می‌زنیم و اگر لازم باشد هرچه اطلاعات در حافظه دارم که بگویم شماها اینگونه با یک مسئله برخورد نکنید.

وی اظهار داشت: من می‌گویم با همه اقوام و اقلیت‌ها طبق حقوق شهروندی مساوی برخورد کنیم و می‌گویم آزادی بیان باید بیان شود اما شما می‌گویید من دنبال آزادی بیان نبودم من که در زمان شاه مقابل شاه ایستاده‌ام و بعد در تمام موارد همیشه روبروی افراطیون ایستاده‌ام و همیشه طرفدار آزادی بیان و مخالف افراط و تفریط بوده‌ام و من که خطم همیشه اعتدال بوده است چرا شما این جوری بحث می‌کنید این شیوه اش نیست اگر بنا به این گونه شیوه باشد ما حرف زیاد برای گفتم داریم.

قالیباف: رابطه آزادی دانشجویان و گروه ها و اقوام یکنواخت باشد

قالیباف در پاسخ به روحانی گفت: در رابطه با اقوام گفتم در رابطه با آزادی دانشجویان و گروه ها و اقوام یکنواخت باشد من نگفتم جنابعالی دیدگاهتان نسبت به اقوام این گونه است ولی واقعیت این است که به هر حال اقوام و مسائل و مذاهب مختلف براساس قانون اساسی و در حوزه امنیت ملی حقوقشان آن طور که قانون برای آنان تعریف کرده تا اکنون تحقق پیدا نکرده است.

وی از روحانی پرسید جنابعالی این مسئله را قبول دارید؟

روحانی گفت: کاملا درست است.

قالیباف در ادامه گفت: شما دبیر شورای عالی امنیت ملی بودید و می توانستید در راستای مسائل سیاسی -امنیتی ایفای نقش کنید و مردم نیز از شما توقع داشتند.

روحانی گفت: مگر ما این کار را نکردیم.

وی اظهار داشت: شما مسئول بودید این کار را کردید یا نه!

روحانی بیان کرد: کردیم و ما مصوبه داده‌ایم و آقای جلیلی می‌داند که ما مصوبه گذرانده‌ایم و برای احقاق حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی.

قالیباف در ادامه گفت: من در آن بحثی نداشتم، بحث من با دانشجویان بود در جلسه قبل حتما آقای عارف یادشان هست بهترین رابطه و ارتباط بین پلیس و دانشجو در زمان مدیریت بنده رخ داد یک نمونه شما بگویید که پلیس آن حرفی که شما می‌گویید گاز انبری زدند از این حرکت‌ها اصلا نبوده است.

وی تاکید کرد: خود دولت اصلاحات این را تاکید می‌کند و از قضا بنده در مقابل لباس شخصی‌ها که شما مطلع هستید ایستادم و گفتم خلاف قانون کسی رفتار نکند و هزینه‌اش را نیز دادم و حرف من به جنابعالی این بود که روحانی در یک جلسه روشن و مستند هست که آن زمان من گفتم که به دفتر تحکیم وحدت اجازه دهید طبق قانون احزاب و تشکل‌ها اجازه تجمع داشته باشد.

روحانی در بین صحبت‌های قالیباف گفت: شما این را عنوان کردید من چه گفتم.

 قالیباف پاسخ داد: شما گفتید آقای قالیباف دنبال دردسری ولش کن، اینها دو روز می‌آیند و می‌روند.

روحانی گفت: این بود سندش کجاست؟ من گفتم که اگر می‌خواهید اینها را بیاورید در خیابان و بعد گازانبری اینها را بازدداشت کنید و پرونده درست کنید، این کار را نکنید اگر می‌خواهید، آزاد بگذارید که آزاد بگذارید.

قالیباف در واکنش به اظهارات روحانی عنوان کرد: اگر شما نیت خوانی بلدید دیگه هنر شماست.

روحانی گفت: نیت خوانی بلد نیستم.

قالیباف گفت: شما گفتید می‌خواهید این کار را انجام دهید.

وی در ادامه عنوان کرد: من نمی‌خواهم اسم ببرم، من نمی‌خواهم اسم ببرم، نماینده رسمی دفتر تحکیم وحدت بعد از آن جلسه‌ای که با اسرار من موافقت شد، به آنها عرض کردم که طبق قانون احزاب به شما اجازه می‌دهم محل تجمع سخنران و موضوع را اعلام کرده و امنیت را من برقرار می‌کنم.

قالیباف  در ادامه خطاب به روحانی بیان کرد: من شما را به عنوان فرد معتدل می‌شناسم و اینکه شما نگاه بازی دارید شکی ندارم اما می‌گویم وقتی که جنابعالی شما نکاتی را بیان می‌کنید که فکر می‌کنید نگاه پادگانی دارم افتخارم این است که مجاهد بودم و رزمنده بودم و ایستاده ام از عزت این کشور دفاع کردم و از آن ناراحت نیستم اما می‌گویم این نگاه پادگانی را که بیان می‌کنید در عین حال که نگاه بازی دارید می‌گویید دنبال دردسر نگردید چراکه درکوی دانشگاه آن اتفاق افتاد اما در خوابگاه آن اتفاق نیافتاد.

وی در ادامه ا فزود: به خاطر اینکه پلیس آنجا وایستاد و از لباس شخصی‌ها و از آنهایی که این طرف بودند کتک خورد ولی پلیس گاز انبری عمل نکرد و ایستادیم و هزینه پرداخت کردیم و همیشه دانشجویان به پلیس لطف داشتند.
غرضی: اختلاف این دو نفر را قاضی هم نمی‌تواند حل کند

غرضی در واکنش به مناظره دو نفره قالیباف و روحانی گفت: این بحث‌ها کمک می‌کند؟ این به چه درد مردم میخورد. اختلاف این دو نفر را قاضی هم نمی‌تواند حل کند. دعوای بین اشخاص نباید باشد، امکان ندارد از این بحث‌های دو طرفه کسی سودی ببرد، این مسئله دعوای بین اشخاص و احزاب است، شما باید نگاه کنید به این 70 میلیون نفر و اشخاص برنامه‌های خود را برای هدایت کشور در آینده بدهند هیچ کس الان اینجا برنامه نمی‌دهد. هیچکس برنامه فیزیکی نمی‌دهد، همه برنامه عرفانی و ادبیاتی می‌دهند نه سیاست خارجی حل می‌شود نه داخلی  هر شخصی باید بگویند که می‌خواهد چه کار کند به نظر من این صحبت‌ها به هیچ دردی نمی‌خورد.
[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 03:26 ب.ظ ] [ احسان ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه