تبلیغات
دانلود خور - رضایی: مردم ایران از کشمکش سیاسی خسته شده‌اند / کشمکش‌های سیاسی بس است

دانلود خور

خورنده ی دانلود

رضایی: مردم ایران از کشمکش سیاسی خسته شده‌اند / کشمکش‌های سیاسی بس است

در ادامه مناظره "محسن رضایی" در بیان برنامه‌های خود در مورد مسئله سیاست داخلی و خارجی پشت تریبون برنامه رفت و ضمن تبریک و درود و سلام به مردم و همین طور روح پرفتوح امام، شهدا و ایثارگران، سپاه و بسیجیان که موجبات استقلال و آزادی کشور را فراهم کرده‌اند و هم چنین ضمن تبریک عید مبعث، از مردم تقاضا کرد برای خوشنودی پیامبر اسلام(ص) درود و صلوات بفرستند.

وی در ادامه بیان کرد: امروز مردم ایران از کشمکش سیاسی خسته شده‌اند مدیریت جناحی دیگر جوابگو نیست هر چند که جناح‌های سیاسی سرمایه‌های بزرگ و مهم ما هستند و باید از آن‌ها استفاده کنیم اما این گونه مدیریت دیگر جوابگو نیست، ما به دنبال این هستیم که دولت به دنبال حق مردم است حق کارگران، دانشمندان، متفکران، نخبگان، اساتید و طلاب که بدین طریق قصد داریم به سمت یک خیزش مردم خواهی روی بیاوریم لذا از همگی تقاضا می‌کنم در این رابطه ما را یاری کنند.

رضایی ادامه داد: در همین راستا سیاست داخلی و خارجی را براین اساس تنظیم می‌کنیم که یک دولت فراگیر و جامع به وجود بیاوریم که به دنبال تحقق حقوق مردم و حق مردم باشد، برای ما مهم این است که زندگی مردم را بهبود دهیم و سیاست خارجی خود را به نحوی گسترش دهیم که به یک دیپلماسی موفق اقتصادی منجر شود و همین طور پیوندهایمان را با کشورهای اسلامی و همین طور کشورهای منطقه گسترش دهیم روابط خود را دنیا به نحوی سازماندهی کنیم که در صحنه بین‌الملل بتوانیم توسعه اقتصادی و فرهنگی را در کنار دستیابی به قدرتی که به فضل پروردگار امروز در دست داریم گسترش دهیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه اظهار داشت: برای احقاق حق مردم به یک فداکاری بزرگ نیاز است چه توسط خود مردم که حقشان از دولت و جامعه گرفته شود و حقشان توسط خودشان به دست گرفته شود و از طرف دیگر با دولتمردانی را سرکار بیاوریم که دردولت ما قبل از این که به فکر جناح و یا گروه خاصی باشند به فکر مردم باشند و حقوق آن‌ها را احیا کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: من می‌خواهم اعلام کنم که کشمکش‌های سیاسی بس است ما دست به دست هم خواهیم داد و به یاری خداوند از همه افراد توانمند، در هر جناحی که هستند هر گروه قوم و استانی که هستند دولت فراگیر را به وجود می‌آوریم و توجه همه را به سمت حقوق مردم و توجه به اقتصاد و فرهنگ جامعه سمت و سو خواهیم داد.

وی در ادامه اظهار داشت: قول می‌دهم در دولت من منازعات سیاسی پایان یابد و مطمئنا میزهای گفتگو را شکل خواهم داد. آزادی‌های مشروع را در داخل کشور تثبیت خواهم کرد و از آن‌ها حمایت خواهم کرد قوانین و مقررات را تنظیم می‌کنم که همه بتوانند از حقوقشان دفاع کنند.ولایتی: سیاست شما در رابطه با حل مساله هسته‌ای چیست؟

 در ادامه برنامه "علی اکبر ولایتی" در نقد سخنان رضایی از وی پرسید؟ سیاست شما در رابطه با حل مساله هسته‌ای چیست؟


روحانی: مدیران دلسوز و کاردانی که منزوی شدند به تخصص خودشان برگردانیم

"حسن روحانی" نیز در نقد صحبت‌های رضایی گفت: اگر کشور را در مسیر جدید قرار دهیم باید به وحدت و اتحاد و انسجام در کل جامعه بپردازیم که هم برای سیاست داخلی و هم خارجی اساس است. مدیران دلسوز و کاردانی که منزوی شدند به تخصص خودشان برگردانیم و اصل جذب حداکثری و دفع حداقلی را اجرا کنیم. در سال‌های اخیر نه تنها نتوانستیم غیرهم‌فکر را جذب کنیم بلکه حتی دوستان و همراهان و انقلابیون را کنار گذاشتیم. باید تیغ حذف را کنار بگذاریم. مدیریت باید دارای ثبات باشد. افرادی که مدیریت را به عهده می‌گیرند باید براساس ضابطه باشد و نه رابطه اگر چارچوب مدیریت اصل کار ما باشد من فکر می‌کنم در سیاست داخلی و خارجی می‌توانیم قدم‌های خاصی را برداریم. 


حدادعادل: آقای رضایی در مورد سیاست خارجی روش خود را توضیح ندادند

"غلامعلی حداد عادل" هم چنین در نقد سخنان رضایی اظهار داشت: جناب آقای رضایی در مورد سیاست خارجی روش خود را توضیح ندادند بلکه نتایج را گفتند. اینکه دیپلماسی موفق اقتصادی داشته باشیم و پیوند خوبی داشته باشیم نتیجه روش دیپلماسی خارجی است می‌خواهم بدانم با کدام روش می‌خواهند به این نتایج دست یابند؟ زیرا نتایج مطلوب است اما روش ایشان چیست؟

"سعید جلیلی" گفت: سوال خاصی ندارم.


قالیباف: کارنامه گروه‌های مختلف نشانگر رفتار سیاسی جناحی در سیاست خارجی است

"محمد باقر قالیباف" در واکنش به اظهارات رضایی تصریح کرد: آنچه آقای رضایی گفتند به سمت وحدت رفتن اساس کار است، ولی تجربه نشان داده در سیاست خارجی گروه‌های مختلف وقتی به کارنامه‌هاشان نگاه می‌کنیم عملا خلاف این عمل کرده و رفتار جناحی و سیاسی اتفاق افتاده است. روش شما برای رخ ندادن این گونه اتفاقات چیست؟


واکنش عارف به اظهارات محسن رضایی

"محمدرضا عارفدر واکنش به اظهارات رضایی افزود: "محسن رضایی" که بحث امنیت را مطرح کردند و کنار گذاشتن کشمکش‌های سیاسی. من دو مصداق می‌گویم و ایشان نظرشان را بگویند، سه، چهار روز قبل من به بازار رفته بودم، چند جوان شعار "درود بر عارف، سلام بر خاتمی" دادند که دستگیر شدند و با پیگیری مکرر و فراوان خود من این جوانان آزاد شدند و همچنین در یکی از سفرهای استان آذربایجان غربی رفتم بعد از خروج من از استان میزبان من دستگیر شد که دو سه هفته است که از دستگیری ایشان می‌گذرد و هنوز خانواده ایشان اطلاعی از وی ندارند این رفتارها در زمانی‌که می‌خواهیم حماسه سیاسی بیافرینیم چه توجیهی دارد؟**


غرضی: سیاست داخلی مبنی بر جلب رضایت عامه است

"سید محمد غرضی" ادامه داد: اینطور که بنده تشخیص می‌دهم سیاست داخلی مبنی بر جلب رضایت عامه است. با فرمایشات شما مغایرتی ندارد، آیا جلب رضایت عامه از طریق کانال‌های تعریف شده انجام می‌شود یا کانال‌های جدیدی معرفی می‌کنید؟ آیا مشکلات داخلی کشور و عدم وجود یک تناسب بین استعدادهای داخلی به شما اجازه می‌دهد که در سیاست خارجی روشی را انتخاب کنید که بتوانید به حل مساله کمک کنید؟ مثلا در داخل کشور با مشکلات بیکاری، تورم، مواد مخدر، گرفتاری های وسیع سیستمی و بالاخص دولتی در رابطه با مردم روبرو هستید، شما وقتی با اینها روبه رو هستید در مقابل با جریانات خارجی چه ابزاری دارید که آنها را قانع کنید  که در داخل کشور صاحب قدرت هستید؟


*رضایی: دعوا بس است، کشمکش بس است، مردم امروز مشکل دارند 

"محسن رضایی" در پاسخ به نقد دیگر نامزدها گفت: امروز افراد سرجای خودشان در کشور نیستند. باید دولت فراگیر کارآمد و باعرضه که رهبری و نظام جمهوری اسلامی را قبول داشته باشد، تشکیل شود لذا در زمان مسئولیتم در سپاه تمام افراد جناح‌های مختلف را به کار گرفتم و از همه جناح‌ها فرمانده و مدیر تربیت کردم. دنبال آن هستم که نهاد آزادی را در کشور مستقر کنیم. دعوا و کشمکش بس است، مردم امروز مشکل نان دارند.

وی ادامه داد: من به بحث آزادی‌خواهی به عنوان یک احساس تنها نگاه نمی‌کنم، ما به دنبال این هستیم که نهاد آزادی را در این کشور مستقر کنیم، نهاد آزادی مجموعه‌ای از مقررات و آموزش و پرورش و تربیتی است که باید از ابتدا شروع شود تا نهال آزادی در دل جامعه کاشته شود و گرنه همانند صد سال گذشته آزادی به صورت یک شعار باقی خواهد ماند.

رضایی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه بعضی از صحبت‌ها از دعوا حکایت دارند اما ما می‌خواهیم و باید این مسائل حل شود، دعوا بس است کشمکش بس است مردم امروز مشکل دارند و می‌خواهند تمام توانمندی‌ها کشور بسیج شود تا مشکلات آن‌ها حل و فصل شود.

وی در ادامه بیان کرد: کار مدیریت جناحی به پایان رسیده است ما به مدیریت فراجناحی احتیاج داریم اما نه به این معنا که جناح‌هایی که گنجینه‌های فراملی ما هستند، کنار گذاشته شوند در همین رابطه انسان‌های درست و کارآمدی در جامعه وجود دارند اما درسیاست خارجی من از سیاست قیچی استفاده می‌کنم یک لبه قیچی کارآمدی اقتصادی و مدیریت قدرتمند سیاسی است که ثابت کند به طرف نشسته در آن سوی میز تحریم‌ها آن گونه که شما فکر کرده‌اید نتیجه‌ای نداشته است.

رضایی ادامه داد: هم چنین قوی‌ترین دیپلمات‌های کشور را بسیج می‌کنم تا به وسیله این قیچی بتوانیم تحریم‌ها را از سر راه برداریم. من معتقدم که باید به پرونده هسته‌ای خاتمه دهیم زیرا طرف مقابل که غرب باشد زمان را از ما می‌گیرد و ما نباید اجازه دهیم گذشت زمان طولانی شود من جلوی گذشت زمان را می‌گیرم و حداکثر سعیم را خواهم کرد که این مسئله را برطرف کنند.

وی گفت: بهتر است زمان بیشتری به کاندیداها اختصاص داده شود تا صحبت هایمان کامل شود و جواب آقایان را بدهیم چرا که اینگونه صحبت ها جویده جویده می‌شود. طبقه بندی: متفرقه،

[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 10:46 ق.ظ ] [ احسان ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه